A Bárczi Gusztáv vetélkedő döntője iskolánkban

2019. március 22., 10:32

Két verseny is zajlott iskolánkban 2019. március 20-án. Az Észforgató című vetélkedőre az alsós csapatok, a Bárczi Gusztáv vetélkedő döntőjére pedig felsős diákok érkeztek kísérőikkel. A Bárczi Gusztáv vetélkedő döntőjére a két írásbeli forduló legjobbjai jutottak be: 27 iskolából 84 diák jött el hozzánk. Negyvenhárman matematikából és ugyancsak negyvenhárman magyar nyelvből mérték össze tudásukat. Míg ők dolgoztak, kísérőik megtekintették a Játékkal a tudás útján című pályázat keretében beszerzett logikai játékokat és ki is próbálhatták őket.

A feladatlapok megoldása után uzsonnával vártuk a gyerekeket, majd következett a délután kötetlenebb része: sportolhattak, táncházon vehettek részt és kézműves alkotásokat is készíthettek. Közben kijavítottuk a feladatlapokat és négy órakor az ünnepélyes eredményhirdetéssel zártuk a programot. Gratulálunk a versenyzőknek az eredményes szerepléshez, tanáraiknak pedig a felkészítéshez!   

A Bárczi Gusztáv vetélkedő döntője iskolánkban