Kiállítás és költészet

2019. április 10., 11:27

Karkóné Lukácsy Marianna, iskolánk földrajz-testnevelés és rajzszakos tanára, tollaslabda edzője a szabadidejében szívesen festeget és ír verseket. Április 8-án ezekből, a főleg a természetet ábrázoló képekből nyílt Bak Máriával közös kiállításuk Évszakok címmel, Budapest XV. kerületében, a Szabó Ervin Könyvtár Eötvös u. 8. szám alatt található épületében. Nem csak a képeket lehet megtekinteni, hanem néhány képen az évszakokhoz kapcsolódó versrészletek, illetve haikuk is olvashatóak. A megnyitón az iskolánkból diákok és kolléga is vett részt. Tury-Nagy Levente 8.-os tanuló verset mondott, míg Márton Áron Levente 5.-es tanuló gitárjátékával bűvölte el a résztvevőket. Mogyorósi Gyöngyi tanárnő pedig csodás hangjával a Székely-földre repítette a hallgatóságot. A kiállítás a könyvtár nyitva tartási idejében egészen június 3-áig tekinthető meg.

Kiállítás és költészet