Iskolánk is Akkreditált Kiváló Tehetségpont lett

2019. március 23., 18:37

2019. március 23-án a Kárpát-medencei Tehetségnap 2019-es rendezvényén hét tehetségpontunk vehette át az Akkreditált Kiváló Tehetségpont elismerő címet, melyet 3 évig használhat. Ez után újabb akkreditációs, minősítő folyamaton kell megújítani a címet és bizonyítani az intézményben folyó tehetségsegítő munka kiváló színvonalát.

2018. őszén hirdette meg a MATEHESZ, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége a tehetségpontok számára a jelentkezést az akkreditációs folyamatban való részvételre. Első körben a jelentkezés után, az online rendszerbe kellett feltölteni a tehetségpontban végzett munka dokumentációját. Majd február folyamán, minden intézménybe a helyszínen is meggyőződtek az akkreditációs szakértők a tehetségsegítő munka minőségéről. Egy kidolgozott szempontrendszernek megfelelően értékelték a tehetségsegítő munka minőségét. Ennek három féle kimenete lehetséges minden tehetségpont esetében. Marad regisztrált tehetségpont, vagy akkreditált tehetségpont, vagy akkreditált kiváló tehetségpont címet kap az intézmény. 

Tőlünk hét tehetségpont vett részt az eljárásban, és kapott KIVÁLÓ minősítést.

  • Addetur Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakiskola Budapest
  • Baptista Alapfokú Művészeti Iskola Kisújszállás.
  • BSZ Napraforgó Óvoda Sárosd
  • II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Téglás
  • NABOK Kossuth Lajos Általános Iskola és Kollégium Tagintézmény Kossuth Iskola Kisújszállás
  • Seregélyesi Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 
  • Tiszaroffi Baptista Általános Iskola és Óvoda Tiszaroffi Baptista Óvoda

Az Addetur Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakiskola Budapest, valamint a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Téglás már második alkalommal nyerte el a kitüntető címet.

Ezzel 21-re növekedett az akkreditált kiváló tehetségpontjaink száma.

Gratulálok a magas színvonalú tehetségsegítő munkájukhoz! További sok sikert kívánok!

Oros Róza

Baptista Tehetségsegítő Tanács Elnöke

 

Iskolánk is Akkreditált Kiváló Tehetségpont lett