Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Alkotó és Biblia tábor

Alkotó és Biblia tábor vette kezdetét iskolánkban június utolsó hetében.

Hétfő reggel Soczó-Horváth Judit néni a Teremtés történetét ismertette. Ezt játékos feladatok követték a témával kapcsolatban. Volt szókereső, puzzle, kirakós. Körüljártuk az Isteni teremtésnek, alkotásának folyamatát. Dicsőítő éneket tanultunk. Majd mindezeket az élményeket vászonra vetettük. Karkóné Marianna néni vezette a kezünket nagy tapasztalattal és türelemmel. A stencilezés technikájával madarakat festettünk. A boldogság madarait. Gyönyörűek lettek.
Vizes játékokkal hűsítettük magunkat a délelőtt folyamán. Ebéd után üdítő volt az informatika teremben leülni kicsit a gépek mellé. Ani néni kvízjátékokat vett elő a teremtéssel kapcsolatban. Mindenki kipróbálhatta tudását. Délutánt Marcsi néni és Ani néni irányított játéka dobta fel. Szép napunk volt.
Keddi napon folytattuk az isteni teremtés cselekedeteinek megismerését. Isten állatokkal népesítette be a földet. Soczó-Horváth Judit néni rengeteg érdekes feladattal látta el a gyereket ezzel kapcsolatban. Utána Reich Izabella, községünk könyvtárosa tartott előadást az írás kialakulásáról. Aztán a quilling technikával iniciálékat alkottunk nevünk kezdőbetűivel. Edina néni ismertetett meg bennünket ezzel az érdekes technikával. Ez a gyereket annyira lekötötte, hogy órákig elfoglalta őket. A délután a jétéké és a kavicsfestésé volt.
A szerdai napunk is játékkal indult, majd Judit néni arról mesélt, hogy Isten megteremtette az embert. Kiegészült a makettünk az első emberpárral. Utána játékos feladatokat oldottunk meg. A délelőtt folyamán Krepsz Gyöngyi, a Hérosz Állatmentő Otthon vezetője látogatott el hozzánk. Nem érkezett egyedül, hozta a kiskutyáját is. Az okos, jólnevelt kis jószág belopta magát minden kisgyermek szívébe. Gyöngyi néni felhívta figyelmünket a felelősségteljes állattartásra. Játékos feladatok során mutatta be az állatok viselkedést, érzéseit, valamint a gondozási teendőket. Mi pedig állateledelt küldtünk az otthonban élő kis állatoknak. Reméljük, ezzel megkönnyítjük kicsit az ellátásukat.
Délután robotika Ani nénivel. Majd dinnyeevés után vendégünk érkezett Andáné Terike néni személyében, aki a levendulabuzogány készítést tanította meg nekünk. A virágillat közé finom fánk illata is bekúszott. Egyik kedves anyuka egy nagy adag fánkkal lepett meg bennünket. Házi baracklekvárral. Volt öröm. Hálásak vagyunk, hogy ebben a nagy hőségben minden szeretetével azon volt, hogy finom falatokkal kedveskedjen a táborozóknak.
Csütörtökön a festészeti technikákkal ismerkedtünk meg. Egy napnyugtát és tájképeket festettünk. Átismételtük a teremtés valamennyi lényeges elemét. S játszottunk sokat és még többet. Végre a nagy meleg is elmúlt, fellélegezhettek a táborozók.
Egyik tanítványunk édesanyja két tepsi pizzával lepett meg bennünket. Megható volt ez a figyelmesség ebben a rettenetes hőségben. Jutott mindenkinek a finom falatokból. Imáinkba belefoglaltuk az olasz konyhaművészetet is.
A pénteki nap a fürdésé, pancsolásé volt. Az Agárdi Termálfürdő minden évben sok játékkal eltöltött, kellemes órát biztosít nekünk. Egész nap élvezhettük a nyári szünidőt. Víz, strand, finom ételek, fagylat, jókedv, barátok. Mi kell még a nyárhoz?
Bevallom, a búcsú nem volt könnyű. A szívemhez nőtt gyerekeket megsirattam. A kedvességük, jóságuk, a vicceik, a figyelmességük hiányozni fog egész nyáron. Legyen szép nyaratok!
Azt gondolom, hogy élménydús napokat tudhatunk magunk mögött. Hála és köszönet minden segítőnek, akik azért dolgoztak, hogy iskolánk tanulói kellemesen tölthessenek el néhány napot a nyárból. Köszönet a kollégáknak, szülőknek, meghívott vendégeknek, azoknak, akik etettek, itattak bennünket, akik takarítottak, hogy minden reggel tisztaság fogadjon bennünket.
Szívet melengető ez az összefogás, és a csapatmunka. Mindenkinek köszönöm!


Mogyorósi Gyöngyi
műv. tag. vezető

GALÉRIA