Nagy örömünkre ma ismét ellátogatott iskolánkba Gáspár Botond baptista lelkipásztor, aki immár második alkalommal kápráztatta el diákjainkat fantasztikus kosárlabda-bemutatójával. A labdát – sőt olykor egyszerre több labdát is – lenyűgöző ügyességgel pörgette és kezelte, amivel azonnal magára vonta a gyerekek figyelmét.
A bemutató különlegessége az volt, hogy a tanulók nemcsak nézői, hanem aktív résztvevői is lehettek a programnak. Kipróbálhatták a kosárlabdázás néhány látványos fogását, majd egy izgalmas dobóversenyen is összemérhették tudásukat. A lelkes versenyzők kis híján legyőzték a profi kosárlabdázót.
Botond magával hozta barátját is, Vadász Ronald, művésznevén B-Boy Huntert, aki 2013 óta aktív breaktáncos és hiphop-táncos. Ronald látványos produkcióval mutatta be tudását, és a gyerekeket is bevonta a fergeteges táncos bemutatóba, amely nagy sikert aratott.
A program azonban nem csupán a sport- és táncbemutatókról szólt. Botond lelkipásztorként Isten üzenetét is átadta a diákoknak. A felsősöknek a Máté evangéliuma 14. fejezete alapján szolgált, amelyben Péter apostol kilép a csónakból, és Jézus felé indulva a vízen jár. Az alsósoknak az 1. zsoltár üzenetéről beszélt, rámutatva arra, milyen áldás fakad abból, ha életünket Isten útmutatása szerint éljük.
Mind a gyerekek, mind a pedagógusok nagy örömmel fogadták a bemutatókat és figyelemmel hallgatták az elhangzott üzeneteket. Hálásak vagyunk vendégeinknek ezért a tartalmas, élményekben gazdag délelőttért.