Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Márton nap lámpásai

Iskolánkban hetedik éve folyik emelt óraszámban a német nyelv oktatása. A kommunikációt, a beszédkészséget előtérbe helyező foglalkozásokon gyakran előkerülnek ország- és népismereti témák is. Így ismerkedhetek meg a gyerekek Szent Márton történetével is. Német nyelvterületeken lámpás felvonulással emlékeznek Szent Mártonra, ezzel a jó cselekedeteket jelképező fényt kívánják eljuttatni mindenkihez. November 11-én, Márton napján szürkületkor már gyülekeztek németes diákjaink az iskola udvarán. Először egy (jelképes) libakereső játékban vettek részt. Eközben egyre sötétedett. A játék után mindenki kézbe vette a maga készítette lámpását és tanáraik, osztályfőnökeik vezetésével német nyelvű Márton napi dalokat énekelve tettek egy nagy kört az iskola körül. A nyelvoktatás érdekesebbé tétele mellet más üzenet is van e lámpás felvonulásnak. Amikor majd jövőre is meggyújtjuk a Márton napi lámpásunkban a gyertyát, gondoljon mindenki arra, amikor valakinek segített, valami jót cselekedett! Reméljük e cselekedetek mentén egyre hosszabb utat kell majd megtennünk lámpásainkkal!