Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Meglátogattuk a mentők fehérvári állomását

Május 10. a mentők napja. 137 éve ezen a napon alakult meg hazánkban az Önkéntes Mentőegyesület. Ennek apropóján iskolánk egy maroknyi hetedikes diákja meglátogatta az Országos Mentőszolgálat székesfehérvári állomását. A 11 fős csoport több, mint egy órát töltött a mentőállomáson, ahol megismerkedtek az újraélesztés fortélyaival, körülnéztek a rohamkocsi és a mentőorvosi autó belsejében, valamint belelestek a mentősök táskájába is. Néhány vállalkozó kedvű tanulón a különböző sérült testrészek rögzítési módjait is bemutatták a OMSZ munkatársai. Köszönjük a tartalmas, élménydús délutánt és az elkötelezett, kitartó munkát a mentőállomás dolgozóinak! Hálásak vagyunk a programért Lőrinczné Vas Mártának, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara szakképzési referensének.

GALÉRIA