Üdvözöljük iskolánk weboldalán

500 év – 500 fa projekt Seregélyesen

2023-ban ünnepeljük az anabaptista-baptista misszió kárpát-medencei megjelenésének 500. évfordulóját. A jubileumhoz közeledve a Magyarországi Baptista Egyház vezetősége - csatlakozva a magyar kormány országfásítási programjához – közös faültetésre hívta a baptista közösségeket. A kezdeményezés célja, hogy a következő években 500 fát ültessünk el baptista gyülekezetek, intézmények környezetében, Magyarország és a Kárpát-medence zöldítése érdekében. Az 500 éves múltra való emlékezés mellett cél az is, hogy felhívják az emberek figyelmét az egészséges környezet fontosságára.

Az Agrárminisztérium támogatásával megvalósuló programra iskolánk is jelentkezett. Az iskola udvarán öt darab szivarfát ültettünk el önkéntesek segítségével. A fák mellett elhelyeztük a sorszámozott emléktáblákat is. A tavasz folyamán parkosítjuk a területet és pihenőpadokat helyezünk el a fák között.